Nasze akcje

zakręcona Warszawa

Co robimy

2. urodziny :)
01.01.2012

Zaczął się kolejny rok. Kolejne 365 dni wypełnionych uśmiechem, radością, chęcią niesienia pomocy. Dziś Dobre Serca obchodzą już 2. urodziny swojego istnienia i właśnie dziś chcielibyśmy podsumować Nasze osiągnięcia mające miejsce w roku 2011.

Poprzednie podsumowanie prezentuje się okazale i mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie lepszy od zeszłorocznego, ale mniej sukcesywny od kolejnego. Przecież w pomaganiu nie należy być minimalistą:) Zeszłoroczne podsumowanie znajdziecie tutaj: http://dobreserca.blog.pl/1-urodziny,15198195,n


W roku 2011 udało Nam sięprzeprowadzić kilka akcji, które były bardziej lub mniej okazałe.


1. Adopcja wirtualna

Z wielką chęcia podjęliśmy się adopcji zwierzęcia z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Adoptowaliśmy uroczą antylopę Sitatungę, której nadaliśmy imię Esperanza, co znaczy Nadzieja. Chcemy aby ten gest dał nadzieję innym. Aby ludzie uwierzyli, Ĺźe nawet taka prosta rzecz moĹźe zdziałać wiele dobrego. My wierzymy, Ĺźe tak właśnie jest i cieszymy się, Ĺźe wciąż jest wiele osób, których obchodzi los zwierząt.


2. "Zakręcona Warszawa"

Kontynuujemy zbiórkę nakrętek, z których dochód przeznaczony będzie na zakup wózka inwalidzkiego dla potrzebujących. Nakrętki zbieramy w wielu szkołach, firmach oraz własnych domach. Dzięki zaangaĹźowaniu ludzi, dzięki pomocy innych udało Nam się zebrać 862,9 kg !
Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy Nam pomagają i odkręcają koreczki, które przecieĹź ratują ludzkie Ĺźycie.


3. Dzień Dziecka

W ten szczególny dzień chcieliśmy zrobić coś, co ucieszyło by kilka małych istot i sprawiło, by na ich twarzach pojawił się uśmiech. Dlatego teĹź zabraliśmy do ZOO dzieci z Domu Dziecka Nr 9 im. Lidii i Adama Ciołkoszów w Warszawie. Spędziliśmy cały dzień w bardzo miłym towarzystwie ze świadomością, Ĺźe dzieciakom takĹźe się podobało. Mamy nadzieję, Ĺźe tym drobnym gestem sprawiliśmy, Ĺźe ten dzień wszyscy będą pamiętać bardzo, bardzo długo :)


4. "PS. z serca"

Ta akcja cieszy się największym powodzeniem poniewaĹź funkcjonuje ona w wielu miejscach w Polsce. Chcąc pomoc dzieciom trwać w chorobie, zorganizowaliśmy akcję, która polega na wysyłaniu kartek Naszym podopiecznym.
Wiele gazet pisało o Naszej akcji, wiele gmin informowało o niej na swoich stronach, w wielu szkołach byliśmy zachęcając do przeprowadzenia Dnia Pisania Listów.

Podczas trwania akcji dzieci otrzymały 252 kartki !

Dziękujemy WSZYSTKIM Dobrym Listonoszom.

   Chciałbym z całego serca podziękować osobom, które chwilowo lub dłuĹźej wspierały działania Dobrych Serc. Bez nich wiele akcji nie doszło by do skutku. Zatem wielkie podziękowania kieruję do:


* Milena PowierĹźa
* Olga Ĺťelazowska
* Sandra Misiewicz
* Aneta Gęborys
* Agnieszka Grabek
* Katarzyna Wawryszuk
* Sylwia Rusin
* Ewelina Michalak
* Ewelina Augustyniak
* Maja Gołębiewska
* Karolina Sarniewicz
* Sylwia Jarosz
* Marcin Brochocki

* Lidia Bukowska
* Weronika Bławut
* Ania Gabara
* Marta Maciąg
* Marcin Osmólski
* Włodzimierz Anioł

   Dziękuję z całego serca Fundacjom, które Nam zaufały i podjęły współpracę, która przyniosła mniejsze lub większe efekty. Dziękuję:

* Fundacji Pomocna Mama
* Fundacji Azylu Pod Psim Aniołem
* Fundacji Viva!

   Dziękuję wszystkim szkołom oraz firmom, które dołączyły do zbiórki nakrętek! Dzięki nim efekty akcji zaskakiwały Nas samych, co bardzo cieszyło i pozwalało optymistycznie patrzeć w przyszłość.

   Na samym końcu, podsumowując, dziękuję wszystkim ludziom, którzy w Naszych działaniach dostrzegli jakikolwiek sens i wspierali Nas. KaĹźdy miły gest, kaĹźda chęć pomocy i kaĹźde działanie dawało Nam wiarę, Ĺźe to, co robimy jest słuszne i mobilizowaliśmy się jeszcze bardziej. W roku 2012 chcemy poszerzyć pole działania i dzięki Wam moĹźe się to udać!

Dziękuję ze szczerego serca,

Paweł Anioł

Wstecz

Komentarze
Wera Dodano: 03.01.2012 o 14:26
100 lat! OBy było więcej takich osób jak Wy. Dziekuję że mogłam pomóc. Wszystkiego dobrego!
Edyta Dodano: 03.01.2013 o 14:41
100 Lat dla tak wspaniałych ludzi jak WY.Wszystkiego dobrego!!!!
Dodaj komentarz