Nasze akcje

zakręcona Warszawa

Co robimy

3. urodziny!
03.01.2013

Mija kolejny rok a My wciąż działamy i wierzymy, Ĺźe te działania mają sens i rzucają się w oczy nadym kroku. Oczywiście nie są to efekty, które sobie zaplanowaliśmy, ale podobno bez ryzyka nie ma przyjemności dlatego teĹź czerpiemy radej pomocy, którą moĹźemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Stało się więc faktem - Dobre Serca obchodzą dziś trzecie urodziny!


PS. z serca

Wchodząc na Naszą stronę od razu moĹźna zauwaĹźyć, Ĺźe akcją, która cieszyła się największym powodzeniem jest akcja pisania listów. Akcja ,,PS. z serca" jest skierowana do chorych dzieci, które znajdują się aktualnie w Naszej bazie. Dzieci ubyło, zostało tylko lub aĹź sześcioro i są to: Małgosia, Laura, Monika, Nikodem, Bartosz i Dawidek. Cieszymy się bardzo, Ĺźe rodzice dzieci zaufali Nam i moĹźemy wspólnie zachęcać wszystkich do pisania listów :)

Teraz trochę matematyki:

a) akcja została przeprowadzona w dziewięciu miejscach

1. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku (*)

2. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Olsztynie

3. Szkoła Podstawowa nr 32 w Olsztynie

4. Szkoła Podstawowa nr 3 im. kpt. Jana Drzewieckiego w Toruniu

5. Instytut Psychologii UKSW w Warszawie

6. Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Katowicach (*)

7. Szkoła Podstawowa im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie (*)

8. Przedszkole Gminne Widzewie w Ksawerowie

9. Szkoła Podstawowa nr 58 w Bydgoszczy


b) dzieci otrzymały 1604 kartki

c) w trzech gazetach pojawiły się artykuły o Naszej działalności

d) telewizja TVN zrobiła materiał na akcji w Szkole Podstawowej w BydgoszczyŚwiąteczna wizyta w szpitalu im. Janusza Korczaka

Przed świętami wybraliśmy się do szpitala dziecięcego im. Janusza Korczaka w Łodzi aby wręczyć dzieciom świąteczne prezenty - maskotki i spędzić z nimi trochę czasu bo tego właśnie potrzebują. W sumie zostawiliśmy 22 maskotki na dwóch oddziałach: chirurgii ogólnej i laryngologii. Dzieci cieszyły się bardziej od Nas choć zapewniam, Ĺźe Nasza radość była ogromna ;)
W tym roku planujemy odwiedzić kolejne oddziały, przy okazji Dnia Dziecka, który jest dniem Naszej próby. Dwa lata temu zabraliśmy dzieci z jednego z warszawskich Domów Dziecka na wycieczkę do ZOO, a w tym planujemy udać się do dzieci, które nie mogą opuszczać murów szpitala. KaĹźdemu naleĹźy się promyk słońca i My zamierzamy oświetlić wszystkie sale, na których chore dzieci walczą o zdrowie, Ĺźycie, akceptację i miłość.


Jakie plany na kolejny rok?

Na pewno chcielibyśmy aby więcej szkół zaprosiło Nas na Dzień Pisania Listów bo wtedy mamy okazję spotkać się z dziećmi i na Ĺźywo opowiedzieć o inicjatywie oraz uczestniczyć w tworzeniu przepięknych kartek, listów i laurek. To oczywiście zwiększy liczbę kartek wysłanych do chorych dzieci czyli da im więcej powodów do uśmiechu, a to chodzi Nam najbardziej :) 
Bardzo chcemy aby dołączyły do akcji kolejne dzieciaki bo minimalistami nie jesteśmy, a jest jeszcze wiele serc, które czekają na miłość i bliskość drugiego człowieka.

Bardzo chcielibyśmy załoĹźyć fundację jednak nie jest to proces łatwy dlatego wciąż szukamy wsparcia dzięki któremu Nasze marzenie się spełni. Jeśli coś wiecie to śmiało :)

Oczywiście zachęcamy wszystkich do pomocy bo ,,razem znaczy lepiej" i niech rok 2013 przyniesie WSZYSTKIM wiele radości, sukcesów i pamiętajmy - marzenia się spełniają. Trzeba tylko w to uwierzyć!


Dziękuję wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do Naszych działań. Głównie dziękuję:

- szkołom, które chciały z Nami lub bez Nas pisać listy - bez Was liczba kartek i uśmiechów byłaby zdecydowanie niĹźsza.

- uczniom bo Wy, pełniąc rolę Dobrych Listonoszy, sprawiliście radość chorym dzieciom, daliście im powód do uśmiechu, radość, wiele miłości zawartej na kaĹźdej kartce, którą stworzyliście

- mediom za nagłośnienie akcji pisania listów bo pewnie bez tego nie byłoby tylu zaproszeń w kolejne miejsca i ludzie niedowiedzieliby się o tej wspaniałej inicjatywie


Podziękowania kieruję do:

- Małgorzaty Lawendy

- Marty Maćkiewicz

- Anety Gęborys

- Lidii Bukowskiej

- p. Joanny Wągrodzkiej

- Lucyny Kasznickiej

Wstecz

Komentarze
Nie odnaleziono
Dodaj komentarz