Nasze akcje

zakręcona Warszawa

Co robimy

4. urodziny!
03.01.2014

Dziś Dobre Serca obchodzą czwarte urodziny. Dokładnie cztery lata temu powstał pomysł o założeniu grupy wolontariuszy i pomaganiu innym. Mimo, że działamy jako grupa nieformalna, staramy się być tam, gdzie ludzie Nas potrzebują i pomagać najlepiej jak potrafimy.

Prawda jest taka, Ĺźe nie zawsze jest łatwo. Nie kaĹźdy chce Naszej pomocy a My nie mamy tyle czasu Ĺźeby pomóc wszystkim. Dlatego teĹź w roku 2013 skupiliśmy się na tym aby rozwinąć akcję ,,PS. z serca" (pisanie listów do chorych dzieci). Chcieliśmy ją ulepszać, nagłaśniać, opowiadać o niej godzinami. Cyz się udało? Oto efekt:

                                                             

W roku 2013 odwiedziliśmy:

1) Szkoła Podstawowa nr 8 w Kielcach

2) Szkoła Podstawowa nr 216 w Warszawie

3) Szkoła Podstawowa nr 3 w Toruniu

4) Szkoła Podstawowa nr 12 w Łodzi

5) Przedszkole Miejskie nr 155 w Łodzi

6) Przedszkole Miejskie nr 220 w Łodzi

7) Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

8) Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi

9) Przedszkole Miejskie nr 138 w Łodzi

10) Szkoła Podstawowa nr 137 w Łodzi


Dodatkowo inne szkoły takĹźe zorganizowały Dzień Pisania Listów za co bardzo dziękujemy!Cieszymy się, Ĺźe to ziarno, które zasialiśmy poprzez rozpoczęcie akcji, dojrzewa w sercach innych ludzi. To "zaraĹźanie" tym wirusem pomagania jest bardzo fajne dlatego nie zrezygnujemy dalszje działalności.

Chore dzieci otrzymały 1497 listów, co oznacza, Ĺźe jest to prawie taka sama liczba co przez pierwsze 1,5 roku. Udało się teĹź przekroczyć próg 3000 wysłanych kartek poniewaĹź chore dzieci otrzymały ich łącznie 3101! Czyli widać progres :) W roku 2014 chcemy osiągnąć kolejny próg wysłanych listów, ale nie moĹźemy zdradzić jaki to próg. Ĺťeby nie zapeszyć :)

Po każdej akcji umieszczaliśmny reportaż na stronie także w dowolnej chwili możecie zobaczyć jak to wyglądało, krok po kroku. A było niesamowicie! Dodatkowo dołączaliśmy zdjęcia aby udowodnić, że wiele straciliście nie będąc tam z Nami :)

PLANY NA ROK 2014?

Myślę, Ĺźe największym planem będzie promocja bajki dla dzieci pt.: ,,Misiak Serduszko" z której cały dochód przekazany zostanie na wyposaĹźenie sal do terapii sensorycznej dla dzieci. Chcemy do końca roku wyposaĹźyć 3 takie sale, ale czy Nam się udało poinformujemy równo za rok :) Niedługo pojawią się informacje na temat tej akcji w dziale ,,MISIAK SERDUSZKO". Serdecznie zapraszamy!

Podsumowując, bardzo dziękujemy wszystkim Szkołom, Przedszkolom, Dyrekcjom, Nauczycielom, Dobrym Listonoszom i wszystkim ludziom, którzy Nas wspierają, pomagają Nam, trwają razem z Nami i wierzą w Nas i w to, Ĺźe Nam się uda. To bardzo waĹźne dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim i kaĹźdemu z osobna!

,,Razem Znaczy Lepiej" !

Wstecz

Komentarze
Nie odnaleziono
Dodaj komentarz