Nasze akcje

zakręcona Warszawa

Co robimy

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Gdańsku pisze listy!
20.02.2012

W piątek, 17 lutego 2012r., odbył się Dzień Pisania Listów w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku. W akcji wzięli udział chętni uczniowie z podstawówki i gimnazjum, w sumie około 50 osób. Nad całym procesem czuwały panie polonistki: Anna Konarzewska oraz Monika Romejko, a pod kątem plastycznym, pani Katarzyna Szpernalowska.

Wszystko rozpoczęło się o 8 rano, w sali 118, gdzie przedstawiono uczniom profile dzieci, a także udzielono kilka praktycznych wskazówek, co do pisania listów. Następnie grupa chętnych osób przeszła do stołówki szkolnej, gdzie przez 3 godziny pisała o sobie i nie tylko, ozdabiała artystycznie swoje kartki, a także kleiła koperty wykonane własnoręcznie.

Uczniowie prześcigali się w pomysłach na jak najładniejsze, najbardziej kolorowe i najciekawsze kartki. Niektórzy podarowali od siebie drobne upominki w postaci maskotek, samochodzików czy samodzielnie wykonanych rysunków, kolczyków, karykatur.

Cała ta zwykła-niezwykła akcja nauczyła wychowanków ZSO nr 8 wielu istotnych rzeczy. Nie dość, że uczniowie mogli sprawić, aby na twarzach ich rówieśników pojawił się choćby przez chwilę uśmiech oraz zadowolenie z otrzymania listu, to sami również dostali umiejętność odczuwania empatii. Kto teraz powie, że dobro do nas nie powraca? To właśnie ONO sprawia, że możemy nazywać się ludźmi. Sprawozdanie to zakończę słowami znanego twórcy J.W.Goethego, niech będą one przesłaniem dla tych, którzy wahają się pomagać: „Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry. Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot”.

 

Pozdrawiam

Anna Konarzewska

Dziękujemy Pani Annie Konarzewskiej za zaangażowanie i zorganizowanie Dnia Pisania Listów, Dyrekcji za chęć przystąpienia do akcji, dzieciom za pięknie wykonane kartki oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z akcji ;)
Wstecz

Komentarze
Paweł Dodano: 15.03.2012 o 16:06
No powiem szczerze że podoba mi sie ten pomysł z pisaniem listów:)
i sądze że w każdej szkole powinno sie taką akcje prowadzić gdyż to zblizy Ludzi do siebie:)

Pozdrawiam:)
Dodaj komentarz